Visszaesés-megelőzés online műhely

A visszaesés-megelőzése és a megcsúszás sikeres menedzselése talán a te számodra is kihívás – és ez egyben a legnagyobb lehetőség is az alkoholfüggőségből való felépülésben.

Mi történik a megcsúszás során? Hogyan lesz a megcsúszásból visszaesés? Miért nehéz, szinte lehetetlen segítséget kérni a megcsúszás és a visszaesés során? Mit tehetek ezekben a helyzetekben? Hogyan dolgozhatok egy jelenlegi megcsúszás közben (igen, akár ittasan is) már azon, hogy a következő megcsúszást sikeresebben legyek képes menedzselni? Milyen eszközöket használhatunk ehhez?

A műhely célja, hogy segítsen kitörni a megcsúszás-megszégyenülés és visszaesés mókuskerekéből, amely így néz ki: egyik nap túl sokat ittál, másnap elhatározod, hogy többé nem fogsz inni, ezt követően a bűntudat és a szégyen egy időre leállít, aztán az egész kezdődik elölről.

Mire leszel képes a műhelyen való részvétel után?

– A műhelyen megismered azt a kulcsfontosságú ismeretanyagot, amely segít abban, hogy önmagad tanácsadójaként képes legyél megelőzni, kezelni és menedzselni a visszaesést és a megcsúszást.

– Érteni fogod a visszaesés teljes folyamatát, és szükség esetén képes leszel azonosítani, hogy melyik fázisban vagy és ott milyen lehetőségeid vannak.

– Képes leszel előre jelezni a magad számára, hogy mikor kerülhetsz a jövőben a megcsúszás és a visszaesés közelébe.
Saját eszköztárat leszel képes készíteni magadnak, amely segít abban, hogy elkerüld a megcsúszást, és ha mégis megcsúszol, akkor a folyamat során hamarabb ki tudj jönni a szerfogyasztásból.

– Képes leszel a megcsúszásos helyzeteket arra használni, hogy a következő alkalommal kontrollt szerezz a szituáció felett.

– Segítséget kapsz abban, hogyan menedzseld a szégyen-érzést és a bűntudatod, hogy minél hamarabb a megoldásra összpontosíthass.

– Eszközöket kapsz konkrét helyzetek kezelésére: Elviselhetetlen érzelmi állapotok, fájdalmas fizikai állapotok, öröm és más kellemes állapotok (sokak számára ez is inger az ivásra), alkohol iránti sóvárgás, konfliktusok és másoktól elszenvedett sérelmek, társas nyomás az ivásra.

Kérdések és válaszok

Ha jelentkezek az eseményre, látható lesz mások számára is a Facebook-on, hogy jelentkeztem? – Nem lesz látható. A jelentkezés nem a Facebook-on keresztül történik, tehát a Facebook-nak nem lesz róla információja, hogy jelentkeztél.

Mikor vegyek részt a műhelyen? – Akkor, ha úgy érzed, hogy szeretnéd hatékonyabban, magabiztosabban kezelni a kockázatos helyzeteket, hogy elkerüld a megcsúszást és a visszaesést.

Kontrollált ivás vagy absztinencia-célkitűzés esetén ajánlott a részvétel? Van ebből a szempontból különbség? – Nincs. Az ismeretanyag és a módszer mindkét esetben használható.

Tudok kérdezni a műhelyen? – Igen. Sőt, a jelentkezés után megkérlek majd, hogy röviden írd meg, hogy mi számodra a legnagyobb kihívás a megcsúszások és visszaesések során, és igyekszem a műhelybe is beépíteni azt, amire szükséged van. De ettől függetlenül is lesz lehetőséged kérdezni a műhelyen.

Mikor? Hol? Mennyibe kerül? Hol jelentkezhetek?

– Az esemény online (Google Meet) / 2024. szeptember 29 (vasárnap) 9-12 óráig.

– A műhely tervezett időtartama három óra. Szükség esetén (kérdések és válaszok) egy órával hosszabbítunk.

– Részvételi díj: 15 ezer Forint.