Kérlelés, könyörgés, nyaggatás és fenyegetőzés? Ugye, hogy hasztalan?
Megtanítalak arra, hogy alakítsd át úgy a viselkedésed, hogy hozzátartozód önként a felépülés útjára lépjen. Az általunk használt módszer révén a függő családtag 10-ből 7-esetben önként segítséget kér.


Talán azt remélted, hogy a szeretet és a türelem önmagában elég. De az igazság az, hogy önmagában ez ritkán segít. Hozzátartozód kísérése a felépülés útján eredményesebb, ha tudatosan alakítod a kommunikációdat és a viselkedésedet, és szakértőjévé válasz annak a szeretetteljes módszernek, amely tényleg segíteni tud. A hozzátartozói konzultáció során ebben támogatlak.
A hozzátartozói konzultáció során három célt tűzünk ki magunk elé: a legfontosabb cél, hogy (1) hozzátartozód szerfogyasztása rövid- és középtávon csökkenő tendenciát mutasson, majd (2) önként, saját akaratából kérjen segítséget a felépüléséhez. A program kiemelt célja az is, hogy (3) a te életminőséged és a kapcsolattal való elégedettséged javuljon abban az esetben is, ha az első két célban csak korlátozott előrelépést tapasztasz. Ez a három pillér együtt tud valóban átformáló erejű lenni.
Mire koncentrálunk és hogyan dolgozunk?
- Megismerjük és feltérképezzük hozzátartozód szerfogyasztási szokásait, az alkohol pozitív és negatív hatásait hozzátartozódra és a család egészére. Az alkoholfogyasztás nem a hozzátartozód saját ügye, hanem a családon belül működik. Gyakori, hogy ha a családon belül a tagok képesek megváltoztatni akár apró dolgokat, az pozitív hatással van a szerfogyasztó családtag viselkedésére és csökkenti a szerfogyasztást.
- Konkrét helyezetek kezelése: a szerfogyasztás nem egy légüres térben történik. Sokan érzik úgy, hogy hozzátartozójuk alkoholfogyasztása automatizálódott, és semmire nincs szüksége ahhoz, hogy bekapcsoljon nála. De szinte minden esetben megtalálhatók azok a pontok, amelyek a szerfogyasztáshoz vezetik hozzátartozódat. Ezek azonosítása, a beavatkozási pontok megtalálása kulcsfontosságú számodra.
- Kommunikációs technikák tanulása: sok hozzátartozó évek óta próbálja lebeszélni hozzátartozóját (kérleléssel, nyaggatással, szemrehányásokkal, fenyegetéssel) az ivásról, minden eredmény nélkül. Ennek során gyakran csak eszkaláljuk vagy éppen megerősítjük a szerfogyasztást. Megtanítalak a helyzetre szabott tudatos kommunikációra és ezeket akár közösen is gyakoroljuk, hogy éles helyzetben a lehető legjobban működjön, és képes legyél beépíteni a mindennapokba.
- Megtanítalak arra, hogyan és mikor kommunikálj hozzátartozóddal az ivásáról, és hogyan ismerd fel azokat a helyzeteket, ahol meg tudod őt hívni arra, hogy önként kérjen segítséget. Megtanítalak arra, hogy támogasd őt a felépülés útján és hogyan segítsd őt abban, hogy megelőzze a visszaesést.
- Bántalmazás megelőzése és kezelése. Ha az alkoholfüggő hozzátartozód fizikailag vagy verbálisan agresszív, meg kell tanulnod megelőzni a tettlegességet. Szükség esetén egyedi biztonsági csomagot dolgozunk ki számodra és felkészülsz arra, hogy milyen lépéseket tegyél veszély esetén.
Konzultációt nem tudok vállalni olyan személlyel, akinek hozzátartozójával konzultációs folyamatban vagyok.
Ha úgy érzed, hogy neked erre van szükséged, jelentkezz most.
Egy konzultáció 16.000 Forint. Általában 6-12 konzultáció szokott lenni egy családdal való közös munkafolyamat. Ennél kevesebb és több is lehet szükség esetén.
Időpont-egyeztetés céljából hívj a 3670-546-5237-es számon vagy írj levelet a tamas@vavo.hu címre. Használhatod az alábbi szövegdobozt is.