
Vidd el ingyen most!
- A mértékletesség biokémiája
Mi történik az agyban és a lélekben, ha inni kezdünk? Miért nehéz a mértéktartás? - A mértékletesség módszertana
Hogyan kell mértéket tartani? Milyen eszközök működnek, és melyek nem? - Ingyenes eszközök a sikeresség mérésére
Honnan tudhatod, hogy sikeres vagy, és hogyan mérheted az eredményességed?
Tudtad?
A mértéktartó ivással kapcsolatban két megközelítés áll egymással szemben.
Egyesek szerint lehetetlen mértékletesen innia annak, akinek már meggyűlt a baja az alkohollal.
Akik ezt a nézőpontot vallják, arra biztatják a hozzájuk fordulókat, hogy egyáltalán ne igyanak alkoholt, mert ez az egyetlen kiút számukra. Az Anonim Alkoholista közösségek is ezt a nézőpontot osztják.
De létezik egy másik megközelítés is.
Ez rámutat, hogy sok függő ember válik képessé arra, hogy idővel megtanulja szabályozni a saját alkoholfogyasztását, és mértéktartó ivóvá váljon. Ez főleg azokra az emberekre vonatkozik, akik nem minősültek korábban súlyos alkoholfüggőknek. Tudományos írásokban megjelent nagymintás kutatások bizonyították, hogy a mértéktartó alkoholfogyasztás lehetséges a korábban alkoholfüggőséggel diagnosztizáltak számára, és hogy az absztinencia nem az egyetlen út az alkoholizmussal való megküzdésben. Ezeket a kutatásokat angol nyelven bárki elolvashatja.
Ebben a könyvben egyik nézőpont mellett sem kötelezem el magam.
Erre nincs is szükség. A helyzet nem az, hogy az egyik nézőpont igaz és a másik hamis. Mindkét nézőpont sok tényre és igazságra támaszkodik, míg a nekik ellentmondó tényeket és igazságokat nem teljesen veszik tudomásul. Nekünk most elég elismerni a tényt, hogy sokan vannak alkoholfüggők, akik képesek mértéktartó ivóvá válni, míg másoknak ez nem sikerül.
Hogy TE melyik csoportba tartozol, és hogy neked mi az utad, azt egyedül te tudod eldönteni. Ez a könyvecske ebben segít neked.
Először bemutatom a mértéktartó ivás biokémiáját és pszichológiáját. Ezeknek a tényeknek az ismeretében válsz képessé arra, hogy eldöntsd, számodra választható-e a mértéktartó ivás, és alkalmazhatók-e a konkrét módszerek, amelyeket az írás második részében mutatok be.