Kiút Szenvedélybetegek Gyógyulásáért Közhasznú Alapítvány Szermentes Sziget Szenvedélybetegek Alacsonyküszöbű Szolgáltatója
Az Alapítvány szolgáltatása alacsonyküszöbű, ennek megfelelően igénybevétele név nélkül történik. Ingyenesen elérhető, beutalóra, egészségügyi jogosultságot vagy személyazonosságot bizonyító igazolványra nincs szükség.
„Tisztás” Szenvedélybetegek Nappali Intézménye Drogkonzultációs Központ
Fő céljuk a kábítószerekkel és inhalánsokkal kapcsolatba kerülő és a használatot esetleg problémának érző egyének, családok segítése. Szolgáltatásaik elérhetők felépülőben lévők (korábban illegális szereket használók) részére is.
Bázis Addiktológiai Szolgálat
Legfontosabb célkitűzésük, hogy szenvedélybetegek számára egyéni szükségletek szerint, differenciáltan tudjanak szolgáltatásokat nyújtani, mindenkinek az állapotától függően.
MI-ÉRTÜNK Prevenciós és Segítő Egyesület - Konzultációs Központ Békéscsaba
A MI-ÉRTÜNK Egyesület alacsonyküszöbű, illetve az ártalomcsökkentés modelljét és módszereit használó szolgáltatásokat nyújt, valamint prevenciós feladatokat lát el, komplex egészséges életre nevelő programokat valósít meg (iskolai-, családi-, munkahelyi-, büntetés-végrehajtás színterein) elsősorban Békés megye területén.
Pálfalvi Centrum
A Pálfalvi Centrum egy olyan hely, ahol elegáns környezetben, szakértői segítséggel léphet a kliens a felépülés útjára. Komplex szolgáltatásokat biztosítanak, ahol van idő a felépülésre, és egyénre szabott segítséget nyújtanak.
Nyírő Gyula OPAI Addiktológiai Osztály
Az addiktológiai osztály Magyarország egész területéről lát el betegeket, káros szerhasználat (alkohol, drog) és a viselkedési addikciók teljes spektrumában jelentkező zavarok esetén. A terápia döntő része pszicho- és szocioterápiás csoportokban zajlik, a kezelést szükség esetén gyógyszerekkel is kiegészítik.
Drog Stop Budapest Egyesület
Az egyesület célja, a droggal és a fogyasztással kapcsolatos információ bevitele a társadalmi szemléletbe, a veszélyeztetettek számára információt nyújtani, illetve lehetőséget biztosítani, hogy képessé váljanak a változásra, változtatásra, döntéshozatalra, konfliktuskezelésre és megoldásra.
Tiszta Jövőért Közhasznú Alapítvány
Az alapítvány ingyenes, anonim, önkéntes alapú és személyre szabott segítségnyújtást biztosít különböző függőségekkel és szerhasználati problémákkal kapcsolatban. Sokrétű ellátásuk fő célcsoportja a fiatal korosztály.
Kompánia Alter
Célja a szenvedélybeteg fiatalok és közvetlen környezetük minél szélesebb körének elérése, fogadása és ellátása. Fő szempontjuk, hogy megelőzzék a szenvedélybeteggé válást, és hogy a már szerhasználattal érintett fiatalok állapotuknak megfelelő segítséget kapjanak.
Az adatbázis nem teljes. Ha nem találtad meg, amit kerestél, ne add fel. Irány a Google!
Gyakran Ismételt Kérdések
Mi az addiktológia?
Az addiktológia a függőségekkel és a felépüléssel foglalkozó orvosi szakterület. Legfontosabb területei Magyarországon az alkoholfogyasztással, a drogfogyasztással és a dohányzással foglalkoznak, mivel ezek érintik a legtöbb embert.
Ki az addiktológus? Milyen végzettsége van?
Az addiktológusok szakorvosok, akik orvosi diplomával és szakirányú végzettséggel rendelkeznek.
Hogyan kerülhetek be az adatbázisba?
Az adatbázisba bárki regisztrálhat. Új szolgáltatást itt lehet beküldeni.
Kik vesznek részt az addiktológiai ellátásban?
Az addiktológiai szolgáltatások a legtöbb esetben szakmaközi együttműködést igényelnek, ezért pszichológusok, addiktológiai konzultánsok, szociális munkások, gyógypedagógusok, mentálhigiéniés szakemberek, családterapueuták és más szakmák képviselői is részt vesznek az addiktológiai szolgáltatásokban. Az addiktológiai ellátások rendkívül eredményes és nélkülözhetetlen pillérét az önsegítő csoportok adják.
Hol találok addiktológiai szolgáltatásokat?
Addiktológiai szolgáltatásokat elsősorban nagyvárosokban találhatsz. Ugyanakkor sok szolgáltató és magánorvos nyújt segítséget online konzultáció formájában.