Magyar Máltai Szeretetszolgálat – Színes Fogadó Tér
Az intézmény célja, hogy a szerhasználat szempontjából veszélyeztetett rizikó-csoportok között a kábítószer-használat gyakoriságát, illetve a hozzá kötődő pszicho-szociális és egészségügyi ártalmakat mérsékeljék, alacsonyküszöbű szolgáltatás segítéségével.
Ezen kívül, hogy a problémás szerhasználatot, illetve a szerhasználathoz nem kötődő mentális zavarokat (pl. magatartászavarok) és családi problémákat (pl. családon belüli erőszak) észre vegyék és kezeljék, illetve hogy a segítségre szoruló fiatalokat megfelelő ellátó helyre juttassák.
Fontos küldetése az alacsonyküszöbű ellátásnak, hogy prevenciós tevékenységet folytasson a 12-25 éves korosztály körében. Közvetett prevenciós technikákkal dolgoznak. Ez azt jelenti, hogy értékeket mutatnak meg, példaképeket állítanak a fiatalok elé, illetve segítenek a bennük rejlő értékek felkutatásában, felismerésében, tudatosításában.
Az intézmény ingyenes szolgáltatásai:
- életvezetési tanácsadás
- konzultáció
- klubszerű foglalkozások
- önismereti foglalkozások
- kreatív foglalkozások
- film klub
- KOMP kvíz
- Sport és egészség foglalkozás
- információs, felvilágosító szolgáltatás
- ártalomcsökkentés
- beszélgetőórák
- állandó szabadidő eltöltési lehetőségek: csocsó, darts, kártya, társasjáték, pingpong
- korrepetálás
- telefonos információ szolgálat
- megkereső tevékenység
Szenvedélybetegek nappali ellátására is van lehetőség.
Fő céljuk, hogy a nappali ellátás szolgáltatásai a kliensek széles köre számára legyenek elérhetőek, és a szenvedélybetegségből adódó sokrétű problémára egyéni megoldások megtalálását segítse elő.
Célcsoport: szenvedélybetegséggel (drog/kábítószer, alkohol, viselkedési függőség, dohány) küzdők segítése, tájékoztatása. Elsősorban a 18. életévüket betöltött, fekvőbeteg-gyógyintézeti kezelést nem igénylők tartoznak az ellátottak körébe. Az ellátás igénybevétele önkéntes, a szolgáltatások térítésmentesen vehetők igénybe.
Szolgáltatásaik:
- információnyújtás,
- csoportfoglalkozások, (önismereti, felépülőben lévőknek)
- drop in szolgáltatás, (beszélgetési, pihenési, józanodási lehetőség)
- szabadidő hasznos eltöltése, (ping pong, csocsó, társasjáték, rejtvényfejtés, olvasás, filmnézés)
- egyéni és családi konzultáció,
- segítségnyújtás szociális ügyintézésben,
- szakellátáshoz való hozzájutás segítése,
- tisztálkodási, mosási lehetőség,
- prevenciós programok szervezése.
Az intézményben törekednek az életmódváltozás ösztönzésére, a visszaesés megelőzésére. A szolgáltatásokat hozzátartozók is igénybe vehetik.
Hibás információt találtál? Valami kimaradt? Megköszönjük, ha segítesz javítani a leírást. Kattints az alábbi gombra, és küldd el a javaslatodat.