Kallódó Ifjúságot Mentő Missziós Támogató Alapítvány
A Kallódó Ifjúságot Mentő Missziós Támogató Alapítvány szellemiségét nézve a Magyarországi Református Egyház kötelékébe tartozik. Az Alapítvány közhasznú szervezet.
Az Alapítvány célja, hogy hozzájáruljon a különböző szenvedélybetegségek okozta személyi és társadalmi károk csökkentéséhez, a szenvedélybetegek társadalmi reintegrációjához, a helyi közösségek szemléletformálásához a szenvedélybetegségek vonatkozásában. Ezt a Zsibriki Drogterápiás lntézet által integrált intézményekben végzi a szükséges és aktuális szakmai irányelvek felhasználásával, a Református Egyház szellemiségében.
Elősegíti a megelőzést a hátrányos helyzetű és/vagy mentális hátrányokkal küzdő egyének és családok megerősítésével, egészségügyi-szociális ellátáshoz való segítésével, szakmai fórumok, szakmai és közösségépítő programok szervezésével, tanácsadással.
Gyermek- és ifjúságvédelmi programokat, táborokat szervez.
Elősegíti a szenvedélybetegek (alkohol- és drogfüggők) rehabilitációját, utógondozását, terápiás közösség, védett szállás, szocioterápia és művészetterápia biztosításával.
Az Alapítvány az alábbi programokat biztosítja a kliensei részére:
Rehabilitáció:
Zsibriktõl az első lakott település 4 kilométerre van, a kimenők és a látogatások szervezetten, tervszerűen történnek. A terápiában töltött időt a terápiás fázisok teljesítésétől függ, de minimális ideje 10-12 hónap. A napokat csoport-terápiás ülések, munkavégzés, és közösségformáló szabadidős tevékenységek teszik ki.
Prevenció:
A prevenció jelentheti általánosan a szerhasználat megelőzésére irányuló beavatkozásokat, iskolai prevenciós előadások, vagy hosszabb távú programok megvalósítását, vagy célzottan a rizikócsoportba tartozó korosztályok vagy csoportok számára kialakított programot.
Utógondozás:
A zsibriki Szenvedélybetegek Átmeneti Intézménye adja a legszervezettebb kereteket az utógondozásra. Sikeres rehabilitációt követően lehet felvételt nyerni az Átmeneti Intézménybe.
Fejlesztő foglalkoztatás:
A Zsibriki Drogterápiás Intézetben, napi 4 órában, fejlesztő foglalkoztatás zajlik, ami az engedélyezési eljárást követően valamennyi zsebpénzt biztosít a munkavégzés ellenértékeként.
Hibás információt találtál? Valami kimaradt? Megköszönjük, ha segítesz javítani a leírást. Kattints az alábbi gombra, és küldd el a javaslatodat.