Tóth Zoltán

Weboldal címe:

Telefonszám: +36304663532

Email: toth.zoltan.addkonz@gmail.com

Tóth Zoltán vagyok, Addiktológiai konzultáns. Budapesten születtem és jelenleg is ott is élek, illetve dolgozom. Nős vagyok, továbbá három gyermek édesapja.

Közel 25 éven keresztül a mindennapjaimat áthatotta az alkohol. Hol kisebb, hol nagyobb mértékben. De utolsó 5 évben a helyzet teljesen ellehetetlenült. Úgynevezett szinten tartó ivóvá váltam, ami azt jelentette, hogy már nem tudtam létezni alkohol nélkül. Nem volt olyan mozzanata a napnak, amikor ne lett volna bennem alkohol. Úgy dolgoztam, úgy intéztem a családi ügyeket, de még színházba is úgy mentem, hogy valamennyit innom kellett. Igen, ezeknek mind meg is lett a következménye. A munkahelyemet is elveszítettem, és ittas járművezetés miatt a jogosítványomat is. Nem akartam már tovább inni, de nem tudtam nem inni. Sokan mondták már nekem akkoriban, hogy ne igyak, de amit senki nem tudott elmondani, hogy hogyan ne igyak.

Ez volt az a pont, ahol felismertem, hogy segítséget kell kérnem, ha nem akarok belahalni, mert abban bizonyos voltam, hogy a vége az lesz. Ekkor kerültem egy rehabilitációs intézménybe, ahol megkezdődhetett a felépülésem.

Ezt követően fogalmazódott meg bennem az, a gondolat, hogy őszintén segíteni szeretnék azoknak, akik ugyanebben a reménytelen helyzetben vannak és nem látnak kiutat a földi pokoljárásból. Ezért elhatároztam, hogy addiktológiai konzultáns leszek. Ennek eléréséhez tanulmányokat folytattam a Semmelweis Egyetem – Egészségtudományi Karán, majd hivatást váltottam. A segítői szakmában helyezkedtem el, így azóta is segítek másoknak is, a szenvedélybetegségek leküzdésében. Én valóban hiszek abban abban, hogy van kiút és, hogy létezik a szermentes örömteli élet.

Mi az addiktológiai konzultáció? Az alkohol és kábítószer használati valamint a viselkedési zavarokkal foglalkozó tanácsadó, más néven addiktológiai konzultáns, egyénekkel, családokkal és csoportokkal dolgozik, hogy segítsen a szerhasználati zavarokból vagy más káros viselkedési zavarokból, például a szerencsejátékból felépülő embereknek. Mi konzultánsok megküzdési készségeket tanítunk az embereknek, miközben elősegítjük a kognitív és viselkedésbeli változásokat, amelyek segítik a klienseinket abban, hogy az általuk kívánt életet megteremtsék.

Hitvallásom: „Mások elítélése helyett próbáljuk megérteni őket. Próbáljunk rájönni, miért teszik azt, amit. Ez sokkal hasznosabb és izgalmasabb, mint a kritika; és szimpátiát, toleranciát és kedvességet teremt.” (Dale Carnegie)


Hibás információt találtál? Valami kimaradt? Küldj be javítást!